Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
21.09.2025 19:18 - ТИ С БОДЛИ ЛИ СИ
Автор: faktifakti Категория: Поезия   
Прочетен: 493 Коментари: 3 Гласове:
2

Последна промяна: 21.09.2025 19:38

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
 ТИ С БОДЛИ ЛИ СИ..    

Не исках да срещна Таралеж, на чийто бодли поникват, цъфтят цветя и пчелите ги целуват, пият от нектара им, тънките им крачета пълнят въздушни мехурчета с цветен прашец и Слънцето ги гали с лъчите си.
Но един ден го видях да се пързаля по пързалка от цветни листенца, завихряше тайфун от несподелени чувства и бодлите му стърчаха на всички посоки, за да набодат измамните набези от фалшиви предложения.
Спри!
Застанах пред него, разперила ръце, дългата ми коса го погали внимателно и Таралежът удари спирачки с малките си ноктенски розови крачета.
Усмихна ми се наивно, маслиновите му очи заблестяха и видях, че коремчето му е меко.
Там нямаше бодли, само чувственост .
Всеки шип от бодлите му се превърна в мечти за дворци от чувства, балони, надути с нежност и понички/ целувки.
Как оцеляваш в живота, ти си нараним….
Попитах го аз.
. Обличам си помпозно сако с планети, вместо медали, папионка и елек от слънчеви лъчи и изглеждам внушително.
Разсмя ме и в същия миг Таралежът се качи на сърф и бодилите му се превърнаха в боровинки.
Хей, къде хукна, сладък си.. затичах след него..
Бодлите му засияха в цветовете на дъгата, пораснаха му пеперудени криле и изрече .. Раним съм, защитавам се , както мога.
Доближих го лекичко и навих бодлите му с моите ролки за коса.
Сега ще станеш мек отвсякъде, усмихнах му се нежно.
Таралежът ме погледна стреснато и се скри в убежището си , огромна гъба, предпазваща от чувства.
Уших му метален костюм и метални крила.
Хайде тръгвай, никой няма да те нарани вече… казах му аз .
Таралежът ме погледна с маслиновите си очи и ме заведе в неговата къща кактус. Отвори врата и ми каза СБОГОМ..
Аз съм си самодостатъчен..

image



Гласувай:
2



Следващ постинг
Предишен постинг

1. kvg55 - faktifakti,
21.09.2025 22:52
Страдам когато през лятото видя размазан на пътя таралеж. А много такива виждам.
цитирай
2. faktifakti - идиоти много по пътя
22.09.2025 19:39
kvg55 написа:
Страдам когато през лятото видя размазан на пътя таралеж. А много такива виждам.

цитирай
3. shtaparov - :)
24.09.2025 00:59
Да
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: faktifakti
Категория: Поезия
Прочетен: 3518672
Постинги: 961
Коментари: 9123
Гласове: 24649
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930